Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

MDKK - Poznajmy się na nowo (relacja)

Po wielu miesiącach oczekiwań spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap” nareszcie mogło się odbyć twarzą w twarz, a nie przez łącza internetowe. Zarówno młodzież jak i prowadzący bardzo na to czekali.

Właściwie po raz pierwszy mieliśmy możliwość poznać się. Było to dla nas wszystkich wyjątkowe spotkanie. Dyskusje na temat książek wcale nie muszą być nudne. Nie trzeba być krytykiem literackim, by czerpać przyjemność z rozmowy o wspólnie przeczytanych lekturach. Udział w klubie to nie tylko aktywizacja intelektualna, ale także przyjemność i zarazem pozytywnie spędzony czas w grupie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Temat dyskusji nie był prosty. Tym razem przedmiotem naszych rozważań były bardzo popularne na współczesnym rynku wydawniczym książek młodzieżowych retellingi, czyli baśnie, mity lub znane historie opowiedziane na nowo. Omawialiśmy książki dotyczące tego tematu, znajdujące się w zbiorach biblioteki Barwnej. Klubowicze przeczytali „Opowieści z Narnii”, „Dom na kurzych łapkach” oraz „Dziesięć tysięcy drzwi”. Najczęściej występujące motywy w poznanych retellingach to: czarownica (przeważnie ukryta pod postacią dobrej istoty), zwierzęta zaczerpnięte z baśni i legend, oraz nieustanna walka dobra ze złem. Zdania na temat tego rodzaju literatury były podzielone, więc dyskusja była burzliwa. Wspominaliśmy też ekranizacje książek o tej tematyce. Nie mogliśmy się rozstać bo młodzieży ten rodzaj spotkań podobał się o wiele bardziej niż online. Mamy nadzieję, że po wakacjach, we wrześniu na kolejnym spotkaniu „Księgołapa” będzie równie interesująco.

Zachęcamy wszystkich miłośników książek do uczestniczenia w spotkaniach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Zostań „Księgołapem” bo warto lub po prostu przyjdź na spotkanie!

Banery/Logo