Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Legendy Podlaskie

To, że warto znać historie regionu i pielęgnować od najmłodszych lat tożsamość ze swoją małą ojczyzną wiemy doskonale. Ale jak namówić do tego dzieci? W dobie powszechności i ogólnodostępności rozrywek, od których roi się w Internecie, nie łatwo jest zainteresować dziecko tym tematem, jeśli ma się jako konkurencję gry, filmy i seriale.

Biblioteka Barwna znalazła na to sposób i serdecznie zaprasza na cykl: „Legendy Podlaskie” w nowoczesnej aranżacji. W okresie wakacji w każdy czwartek o godzinie 12:00 na FB naszej biblioteki przedstawimy teatrzyk Kamishibai, a w nim opowieść-legendę z regionu Południowego Podlasia. Legendy pochodzą ze zbioru „Czarna róża” Krystyny i Ryszarda Kornackich, ze zbioru „Legendy Podlaskie” Marii Kasterskiej oraz z Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego. Teksty zostały adaptowane na potrzeby teatrzyku KAMISHIBAI oraz opatrzone pięknymi komputerowymi grafikami, które to mają za zadanie wzbudzić większe zainteresowanie dzieci czytaną historią. Zapraszamy, warto sięgać do legend i powiastek ludowych, aby przemycić najmłodszym historię regionu i podsycać zainteresowanie do dalszych poszukiwań.

Banery/Logo