Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Przedszkola i klasy "0"

Zajęcia dla grup zorganizowanych są prowadzone od poniedziałku do piątku od godz. 8.15 do 15.00.

Pierwsza wizyta grupy przedszkolnej czy klasy "0" to zawsze poznawanie barw Barwnej, zakątków z atrakcjami, jakich w bibliotece nikt się nie spodziewa i z zabawami, których nie chce się kończyć. Te zajęcia pomagają dzieciom poczuć się u nas dobrze, wiedzieć jak się poruszać po Barwnej, jak szukać interesujących książek i multimediów oraz do kogo zwrócić się o pomoc.

 

Kolejna wizyta grupy jest przygodą, opartą o tekst literacki, wzbogaconą zabawami, nawiązującymi do tematu przewodniego, aktywnościami plastycznymi, muzycznymi i działaniami wspomagającymi integrację grupy. Bibliotekarz wybiera do zajęć książki, które mogą zafascynować dzieci, sprawić, by kiełkowała w nich chęć czytania i kontaktu z literaturą.

Przykładowe tematy, które podobały się przedszkolakom:

  • Poznajemy nietypowych bohaterów książkowych.
  • Muzykalna Barwna.
  • Pingwiny – przyjaciele mroźnej krainy.
  • Czy zebra musi być w paski?
  • Domy i ich mieszkańcy.
  • O poznawaniu świata przez czytanie.

To tylko wybrane tematy zajęć. Jest ich tak naprawdę niezliczona ilość, tak jak dużo jest fascynujących książek. Za każdym razem na dzieci czeka coś nowego, zawsze połączonego z zabawą, aktywnościami plastycznymi lub muzycznymi, możliwością odczucia radości z czytania, z przebywania w bibliotece i w grupie rówieśniczej.

Banery/Logo