Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Barwna Noc Bibliotek 2021 - relacja

Noc Bibliotek 2021 pod jakże wymownym hasłem „Czytanie wzmacnia” w Bibliotece Barwnej przebiegała wieloetapowo. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników szereg atrakcji, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. Akcje towarzyszące kulminacyjnym wydarzeniom, które trwały w tygodniu poprzedzającym Noc Bibliotek to: "Wypożycz książkę w ciemno", "Podziel się książką" i "Zgłoś książkę".

9 października o godzinie 17 odbyło się spotkanie z Panią Sylwią, technik kryminalistyki, która w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, o tym jak zabezpieczyć ślady, co robi i gdzie mieszka pies policyjny, dlaczego proszek do pobierania odcisków palców jest w różnych kolorach. Dzieci chętnie zadawały pytania, bo przecież wielu marzy o tym, aby w dorosłym życiu zostać policjantem. Po wprowadzeniu przez technika, w arkana sztuki super śledczego, przed uczestnikami Nocy Bibliotek stanęło nie lada wyzwanie. Bibliotekarki z Biblioteki Barwnej zgubiły książkę, którą należało odszukać, czyli przeprowadzić „Mocne śledztwo”. Dzieci podzielone na 5 drużyn, miały do rozwiązani 4 zagadki, które po połączeniu w całość stanowiły „mocną” wskazówkę. Nie było wygranych i przegranych, liczyła się dobra zabawa i dobry humor uczestników.

Banery/Logo