Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Klasy 4-6

Zajęcia dla grup zorganizowanych są prowadzone od poniedziałku do piątku od godz. 8.15 do 15.00.

Pierwsza wizyta klas IV-VI to zawsze poznawanie barw Barwnej, zakątków z atrakcjami, jakich w bibliotece nikt się nie spodziewa i z zabawami, które rozruszają nawet sceptycznych. Może uda się zaszczepić miłość do książek, fascynację audiobookami, filmami, różnymi dziedzinami wiedzy i nauką języków. Jest duża szansa, że młodzi ludzie zechcą do nas wrócić i zgodnie z naszym hasłem promocyjnym, przejść na barwną stronę mocy.

Kolejna wizyta grupy jest przygodą, opartą o tekst literacki, wzbogaconą zabawami, nawiązującymi do tematu przewodniego, aktywnościami plastycznymi, muzycznymi i działaniami wspomagającymi integrację grupy. Bibliotekarz wybiera do zajęć książki, które mogą zafascynować dzieci, sprawić, by kiełkowała w nich chęć czytania i kontaktu z literaturą.

Wśród tysiąca tematów, podejmowanych z klasami IV-VI ostatnio pojawiły się:

  • Inny nie znaczy gorszy.
  • Książki, które Cię zaskoczą.
  • Uczucia – co to takiego?
  • Ekologia na wesoło.

Jednak na tym nie koniec.Za każdym razem zajęcia mogą być inne, dotyczyć ciekawych nowości książkowych, tematów związanych ze sprawami, które interesują dzieci w tym wieku, albo opierać się na tym, co w ostatnim czasie zafascynowało bibliotekarza (który przecież stara się być ciągle na czasie, jeśli chodzi o zjawiska literackie i kulturowe).

Banery/Logo