Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Spotkanie z Piotrem Kowieskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotrem Kowieskim, autorem najnowszego tomiku poezji "moje nieba". Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia 2021 r. o godzinie 18:00 w Wypożyczalni MBP.  Rozmowę z pisarzem poprowadzi Edyta Tyszkiewicz, redaktor naczelna Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego.

Piotr Kowieski ur. się w 1968 r. w Białej Podlaskiej. W latach 80. Był współzałożycielem i gitarzystą bialskiego zespołu punkowego Tabes, współtworzył też muzyczny projekt Sobie a Muzom, w którym zajął się tworzeniem muzyki. W 2012 r. dał się poznać jako znakomity malarz, prezentując swoje prace w Galerii Podlaskiej. Jako poeta zadebiutował w 2015 r. najpierw w „Gościńcu Bialskim” a następnie w „Podlaskim Kwartalniku Kulturalnym”. Rok później został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J.I. Kraszewskiego. W 2017 r. ukazał się jego debiutancki tomik poezji „Oswajanie ciszy”. Teraz prezentujemy kolejny tomik „moje nieba” wydany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

 

Banery/Logo