Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

„Księgołap” w nowej odsłonie

Rok 2021 dla Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap“, działającego przy bibliotece Barwnej, był niełatwy. Nowy nabór członków klubu ze względu na pandemię nie był prosty. Zawsze jednak możemy liczyć na naszych czytelników. Wielu z nich dużo i chętnie czyta, dlatego też kilku udało nam się bez trudności zaprosić do udziału w dyskusjach o książkach.

Nasza młodzież chętnie uczestniczy w comiesięcznych rozmowach, jest otwarta i kreatywna. Czyta książki proponowane przez moderatorów i sama proponuje ciekawe tytuły. Dzięki temu możemy tworzyć listy propozycji literackich przeznaczonych dla młodzieży i zachęcać innych czytelników do poznawania polecanej literatury.

Pierwsze spotkania były w formie online co także nie było zachętą do wstępowania do klubu nowych członków. Stopniowo klub rozwijał się, aby na koniec roku zyskać kilku stałych członków oraz sympatyków, czasami przychodzących na spotkanie, gdy proponowana literatura zainteresuje ich. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwalała na to, zapraszaliśmy naszych "Księgołapów" do pomieszczeń biblioteki Barwnej. To pozwoliło młodzieży lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Dzięki temu także dyskusje online są łatwiejsze i ciekawsze.

Nasi klubowicze i sympatycy z zaangażowaniem brali udział w różnorodnych, ciekawych działaniach biblioteki Barwnej. Wielokrotnie nie tylko pomagali w opracowaniu i wykonaniu imprez prowadzonych przez naszą bibliotekę, ale też sami inspirowali ciekawe challenge.

Dzięki ich entuzjazmowi i chęci współpracy przygotowanie kolejnych wydarzeń czytelniczych zawsze było prawdziwą przyjemnością, ale też nie lada wyzwaniem.

Entuzjazm i kreatywność młodzieży powoduje, że wszystkie rozmowy "Księgołapa" są pełne oryginalnego uroku. Na pewno warto do nas dołączyć, aby spędzać interesujące chwile w gronie rówieśników i wymieniać informacje na tematy nie tylko czytelnicze.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnych spotkaniach.

Zobaczcie sami jak działaliśmy.

 

Banery/Logo