Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

A na kwietniowym DKK "Księgołapa"...

Andrzej Sapkowski jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych na całym świecie polskich pisarzy z gatunku fantasy. Jego twórczość przetłumaczono na prawie 20 języków. Pisze powieści, opowiadania, artykuły oraz eseje. Największą sławę przyniosło mu stworzenie postaci Geralta z Rivii, która występuje w cyklu opowiadań i w pięciotomowej sadze o Wiedźminie.

Ten bohater i jego świat były kanwą do powstania komiksu i polskiego filmu pełnometrażowego z 2001 r., gdzie w postać Widźmina wcielił się Michał Żebrowski. Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, co następnie zaowocowało rozbudowaniem fabuły w niemniej popularny serial. W 2019 r. prawa do historii o Wiedźminie wykupiła platforma streamingowa Netflix i cały świat właśnie ogląda serial na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego.  Warto dodać, że to nie wszystkie inspiracje twórczością polskiego pisarza, który doczekał się gry fabularnej, karcianej, komputerowej oraz wersji na PS. Wiedźmin został wystawiony także w formie adaptacji musicalowej w Teatrze Muzyczny w Gdyni. W 2018 roku ogłoszono, iż z okazji 70-tych urodzin Andrzeja Sapkowskiego, jeden z łódzkich skwerów otrzyma imię Wiedźmina, Geralta z Rivii. Dlatego też uczestnicy „Księgołapa” postanowili zmierzyć się z twórczością tego wybitnego autora, bo warto sięgnąć po pierwowzór, aby spróbować wyrobić sobie własną opinię na temat fenomenu.

Na najbliższym spotkaniu, 22 kwietnia porozmawiamy o jednym z tomów sagi A. Sapkowskiego pt.: „Krew elfów”. Zapraszamy wszystkich młodych miłośników prozy tego autora do budynku biblioteki Barwnej 22 kwietnia 2022 r., wyjątkowo o godzinie 17:30, na spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap”.

Zapraszamy po lekturę i to zarówno w formie tradycyjnej, drukowanej książki, jak tez w formie audiobooka.

Dołącz do nas!  Zostań „Księgołapem” bo warto!

Banery/Logo