Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Czerwcowe spotkania w Filii nr 3

Koniec maja i początek czerwca obfitował w naszej bibliotece w wiele wydarzeń.
Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom naszą filię odwiedziły grupy: „Krasnoludki”, „Biedroneczki” i „Motylki” z Przedszkola Samorządowego nr 17.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu” i  była wspaniałą okazją do zaprezentowania dzieciom książek o tematyce ekologicznej.
Z kolei Dzień Dziecka, świętowaliśmy z grupą „Liski” z Przedszkola Samorządowego nr 17. Po wysłuchaniu opowiadania Magdy Molickiej  „Dzień Dziecka”, przedszkolaki świetnie się bawiły odgadując bajkowe zagadki.
Natomiast na Dni Białej Podlaskiej zorganizowaliśmy ciekawe warsztaty biblioteczne, do uczestnictwa w których zaprosiliśmy dzieci ze świetlicy szkolnej SP nr 9. W czasie zajęć dzieci poznały legendę o powstaniu naszego miasta i obejrzały książki o tematyce regionalnej. Najwięcej frajdy dostarczyły im jednak zadania które przygotowaliśmy na tę okazję: układanie puzzli przedstawiających zabytki Białej Podlaskiej oraz stworzenie własnego, rysunkowego projektu bialskiego zamku.
Wszystkie dzieci odwiedzające w tym czasie Filię nr 3 mogły wykonać pamiątkowe zdjęcia w przygotowanej przez nas specjalnej książkowej fotobudce.
Cykl czerwcowych zajęć zakończyliśmy spotkaniem z grupą „Smerfy” z Przedszkola Samorządowego nr 13, z którą rozmawialiśmy o bezpiecznych wakacjach.

Banery/Logo