Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Spotkanie z dr. Krzysztofem Piechem

Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie regionalne z dr. Krzysztofem Piechem pracownikiem naukowym  Akademii  Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej. Tematem spotkania będą  „Tradycyjne gry i zabawy  – wielopokoleniowa aktywność ruchowa”. Spotkanie odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej (ul Warszawska 12 a, I piętro).

dr Krzysztof Piech pracuje w bialskiej  filii AWF, ale prowadził także wykłady w zagranicznych uczelniach  we Francji, Hiszpanii, Łotwie, Litwie, Bułgarii, Białorusi  i Chinach. W ramach programu Erasmus odbył staże na uczelniach francuskich i łotewskich. Ukończył także za granicą wiele kursów dla nauczycieli wychowania fizycznego, m.in. we Włoszech, Finlandii, Austrii i Estonii. Na zaproszenie uniwersytetu w Sztokholmie uczestniczył w badaniach dotyczących utalentowanej sportowo młodzieży oraz  w badaniach dotyczących roli dziecka w aktywności ruchowej rodziny, prowadzonych  wspólnie z uczelniami w Kłajpedzie i Rydze. Zainteresowania naukowe obejmują właśnie przede wszystkim aktywność ruchową w rodzinie oraz tradycyjne gry i zabawy.

Nasz gość jest też inicjatorem konferencji naukowo-metodycznych w Białej Podlaskiej oraz Summer School organizowanych wspólnie przez Filię AWF w Białej Podlaskiej, LSPA w Rydze i Uniwersytet w Maladze.

Krzysztof Piech w 2010 r. uzyskał tytuł Doktora Honoris Causa uczelni Latvijas Sparta Pedagogijas w Rydze. W 2013 r. otrzymał wyróżnienia Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za promocję wartości fair play w sporcie.

Wszystkich zainteresowanych aktywnością ruchową oraz pragnących poznać lub przypomnieć sobie na jakich  zabawach spędzaliśmy  czas wolny w dzieciństwie - zapraszamy serdecznie do biblioteki!

 

Banery/Logo