Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Strefa wolna od hejtu

Razem z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Humanity in Action Polska w Multicentrum przeprowadziliśmy cykl spotkań z młodzieżą w ramach akcji „O mowie nienawiści i hejcie”. Internet i związana z tym pozorna anonimowość sprzyja wyrażaniu własnej opinii, która często opinią nie jest, a zwykłym nienawistnym obrażaniem. Młodzież bardzo poważnie podeszła do problemu – opowiedziała w jaki sposób ich to dotyka, o sposobach na radzenie sobie w takich sytuacjach oraz jak można wspierać swoich rówieśników, którzy nie potrafią uporać z hejtem. Na spotkaniach nastolatkowie samodzielnie stworzyli prezentację w serwisie Genial.ly pt: „Jak reagować na hejt?” oraz uczestniczyli w dramach sytuacyjnych z osobą, którą dotknął nienawistny komentarz.

Wykorzystując dramę jako formę dotarcia do młodzieży pokazaliśmy, że hejt potrafi wyrządzić wiele złego. Młodzi uczestnicy zostali nauczycielami, każdy z nich otrzymał egzemplarz specjalnej książki, które dostaliśmy w ramach akcji, dla siebie i dla osoby ze swojego otoczenia. Zadanie było proste. W swoim środowisku, młodzież musiała przekazać książkę o hejcie osobie, która "hejtuje". Nasza super ekipa, wcieliła się w rolę społeczników i osób, które nie są bierne na hejt. Każda taka akcja, uświadamia nam jak bardzo potrzebne są rozmowy na temat mowy nienawiści i jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

 

Banery/Logo