Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Już jest! Nowy Podlaski Kwartalnik Kulturalny

Zachęcamy do zakupu najnowszego Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego, w którym wiele tematów krąży wokół rzeki Bug oraz jej wpływu na wrażliwość, twórczość i codzienność mieszkańców nadbużańskich terenów.

W numerze m.in.: "Uroda nadbużańskich łąk – rozmowa z rzeką" Anny Czobodzińskiej-Przybysławskiej; relacja Justyny Mazur-Lipeckiej z pobytu w domu twórców Nadbużańskiego Uniwersytetu Ludowego w Husince oraz rozmowa autorki z gospodarzami tego cudownego miejsca Bożenną i Januszem Maksymiukami. Obraz J. Maksymiuka zdobi okładkę najnowszego kwartalnika; artykuł Edyty Tyszkiewicz o życiu i licznych pasjach rękodzielniczych mieszkanki Konstantynowa Joanny Szpury.

Z archiwum Działu Wiedzy o Regionie Małgorzata Nikoniuk wydobyła informacje o dawnych, zapomnianych zawodach i rzemiosłach istniejących niegdyś w nadbużańskich miejscowościach.

Biblioteka Barwna w swojej zakładce dała głos młodym - pracownica Barwnej Czesława Pietruk przedstawiła historię Dyskusyjnego Klubu Książki "Księgołap" i zamieściła recenzje książek pisane przez członków klubu.

W części poświęconej historii  wspomnienia Wojciecha Patkowskiego o Irminie Patkowskiej, wieloletniej, zasłużonej pracownicy Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej oraz artykuły Dariusza Sikory o samoobronie bialskich Żydów w czasie okupacji i Janusza Błędowskiego o  pulmonologach z terenu dawnego województwa bialskopodlaskiego, z których wielu pracowało w bialskim szpitalu, a także o dziejach poradni przeciwgruźliczej w Parczewie.

 

Podlaski Kwartalnik Kulturalny można nabyć w Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 12a).

Zamówienia można składać drogą mailową (pkk@mbp.org.pl) bądź telefonicznie pod numerem: 83 341 60 11.

Banery/Logo