Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkolenie wyjazdowe bibliotekarzy

6 września 2022 r. odbyło się seminarium wyjazdowe bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych powiatu bialskiego. Na zaproszenie Pana Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka oraz Pana Krzysztofa Bruczuka, dyrektora Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego, grupa bibliotekarzy wraz z dr. Pawłem Borkiem, dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, odwiedziła dworek rodziny Kraszewskich w Romanowie.

Uczestników wyjazdu powitał dyrektor Muzeum oraz Pani Barbara Kociubińska-Koza, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

W programie seminarium znalazło się zwiedzanie przepięknych i niezwykle klimatycznych wnętrz, połączone z emocjonującą opowieścią o życiu Józefa Ignacego Kraszewskiego i jego wszechstronnych pasjach. Kolejnym punktem było zwiedzanie wystawy czasowej, której tematem jest działalność wydawnicza pisarza. Ekspozycję przygotowano z racji obchodów Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego w Powiecie Bialskim oraz sześćdziesiątej rocznicy powstania Muzeum.

W zabytkowych wnętrzach odbyło się także szkolenie pt. „Praca bibliotekarza – lekka, łatwa i przyjemna”, podczas którego Pani Małgorzata Mika, psycholog z wieloletnim doświadczeniem, zaprezentowała tematykę konfliktu w pracy – rozpoznawanie, sposoby wychodzenia z problemowych sytuacji, wpływ konfliktu na rozwój relacji interpersonalnych, a także na efekty pracy zespołowej.

Za zaproszenie do gościnnego dworku w Romanowie podziękował w imieniu uczestników wyjazdu dyrektor Paweł Borek.

Zwieńczeniem wizyty był spacer po parku okalającym Muzeum oraz odwiedziny zadumanego pisarza siedzącego na ławeczce w głównej alei wśród ukochanych jodeł.

Banery/Logo