Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Spotkanie autorskie z Janem Gałeckim

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora już w najbliższy piątek (18.11.2022 r.) o godz. 17:00 w Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie z Janem Gałeckim – założycielem i reżyserem Szkolnego Teatru „Żak” oraz Teatru „Słowa”.

 

„Teatr został wymyślony i stworzony przez człowieka, odpowiada na jego potrzeby, ponieważ realizuje między innymi jego „sny o potędze”. Reżyser, aktor staje się w teatrze minidemiurgiem, może z wielką łatwością i dowolnie przenieść się w różne epoki historyczne, być królem albo giermkiem, mordercą albo ofiarą, zakonnikiem albo złodziejem. Być kimś, to znaczy zagłębić się w jego psychikę, w jakimś stopniu utożsamiać się z kreowaną postacią”.

Przedstawiony fragment pochodzi z książki Jana Gałeckiego pt. "Od Niezwyciężonego Heraklesa do Wesela".

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki oraz otrzymania autografu.
 
Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej oraz Prezydent Miasto Biała Podlaska Michał Litwiniuk.
 
Zapraszamy! 

Banery/Logo