Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Barwne polecenia

"Jak tata pokazał mi wszechświat" – Ulf’a Stark’a to zabawna książka o ojcu i synu, którzy pewnego dnia wybrali się na nietypową wycieczkę. Tata małego Ulfa zapragnął bowiem odkryć przed chłopcem tajemnice kosmosu. Ciepło ubrani, z gumą do żucia, wyruszyli na pobliską łąkę.

Podziwiając świat, przyglądając się ślimakom i źdźbłu trawy, spoglądają w niebo. Tato opowiada maluchowi o całym kosmosie. Jednak synek jest zainteresowany czymś zupełnie innym, dwa pokolenia dzielą się swoim punktem widzenia wszechświata, by ostatecznie zadziwić siebie nawzajem.

Książka, nieraz tworzy klimat melancholii, a nieraz śmieszy, w prosty i niezwykle ujmujący sposób przedstawia najmniejszemu czytelnikowi otaczający go mikro- i makrokosmos, a rodzicom podpowiada, że dzieci rozumieją więcej, niż dorosłym mogłoby się wydawać. Autor pokazuje, że zwykłe rzeczy mogą mieć niezwykłe znaczenie i nawet jeśli jesteśmy jeszcze za mali, by zrozumieć ich prawdziwy sens to możemy przeżyć coś niezwykłego. Pozycja zawiera przepiękne ilustracje Evy Eriksson, które uwrażliwiają maluchów na otaczający ich świat, można powiedzieć, że jest to mała książka o wielkich sprawach.

Banery/Logo