Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Barwny obieżyświat

Pozycja „Najwyższa na świecie wieża z książek” autorstwa Rocio Bonilla powinna być obowiązkową lekturą każdego początkującego czytelnika. Szczególnie polecamy ją tym, którzy nie są przekonani, że czytanie książek to najlepsza rozrywka i najciekawsza forma poznawania świata, jaka dotychczas została wymyślona.

Mały Jerzyk ma jedno marzenie, pragnie latać, wznieść się wysoko, wysoko jak najwyżej. Skrzydła – zabawki , którymi jest obdarowywany, przy okazji urodzin i świąt, niestety nie spełniają swojej roli. I wtedy do akcji wkracza mama, Jerzyk dostaje w prezencie swoją pierwszą książkę i niemożliwe staje się możliwe. Zaczyna się niesamowita przygoda, której scenariusz i reżyseria zależy od Nas i od wyboru książek czekających w kolejce na przeczytanie. Od Nas też zależy, kiedy przygoda z „lataniem” się zakończy i jak wysokie to będą loty. Polecam tę książkę również rodzicom, warto, aby najpierw przekonali siebie jak istotna jest rola czytania dziecku jak najwcześniej. Nic tak nie pobudza wyobraźni małego człowieka jak opowieść pisana, warto poświęcić 20 minut dziennie, aby zarazić nasze dzieci pasją czytania. Mały Jerzyk ma cudowną mamę, która zabrała go w niesamowitą podróż dookoła świata, dała mu skrzydła do latania, pozwoliła spełnić  najskrytsze marzenie. Mam nadzieję, że przygoda Jerzyka będzie trwała długo, podsycana przez nieograniczone pokłady wyobraźni jakie czytanie pobudza w każdym z nas. Cudownie byłoby, aby na drodze każdego z Was pojawiła się „mama Jerzyka”. Warto dodać, że książka jest przepięknie ilustrowana, co jest dodatkową zachętą do sięgnięcia po nią. Czy już wiecie, jak można podróżować i latać nie wychodząc z domu?

Banery/Logo