Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Już jest! Nowy Podlaski Kwartalnik Kulturalny

Zachęcamy do zakupu nowego numeru Podlaskiego Kwartalnika Kulutralnego, w którym znajdziemy artykuły dotyczące miasta Biała Podlaska oraz regionu południowego Podlasia. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o historii bialskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych (PTSM) autorstwa dr. Dariusza Sikory, wspomnienia bialczanki Sabiny Jarosz o latach spędzonych w Pińsku w okresie międzywojennym i w czasie II wojny światowej.

Dodatkowo w nowym numerze znajdziemy:

Artykuł Grzegorza Kurpety o historii bialskiego rynku, którego punktem wyjścia jest najstarsza, XIX-wieczna fotografia znajdująca się w zbiorach Muzeum Południowego Podlasia, członkowie Fotoklubu Podlaskiego wspominają śp. Adama Trochimiuka, promocja najnowszego tomiku poezji i obszerna rozmowa Istvana Grabowskiego z Piotrem Kowieskim, pełen fotograficznej pasji wywiad z Anna Brodacką, amatorką-fotografką zakochaną w Podlasiu, "Nadbużańskie peregrynacje" - pisarki Justyny Mazur-Lipeckiej.

Z archiwum biblioteki Małgorzata Nikoniuk wydobyła kilka zdjęć z lat., by powspominać "złote czasy" czynów społecznych w województwie bialskopodlaskim.

Podlaski Kwartalnik Kulturalny można nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Warszawskiej 12a. Szczegółowe informacje pod numerem 83 314 60 11

 

Banery/Logo