Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Miejska Strefa Kultury dla dzieci z Ukrainy

W Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów od 7 marca br. rusza "Miejska Strefa Kultury" dla dzieci z Ukrainy.

Dzieci skorzystać będą mogły z dostępnych komputerów, tabletów, klocków, gier planszowych, robotów oraz wziąć udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży, Bialskiego Centrum Kultury, Muzeum Południowego Podlasia. Placówka czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz w soboty w godzinach od 8:00 do 15:00. Dodatkowo pracownicy zaplanowali szereg wycieczek oraz gier terenowych, które pozwolą uczestnikom na poznanie miasta.
Miejska Strefa Kultury to miejsce stworzone z myślą o dzieciach, które przybyły z Ukrainy, kraju objętego konfliktem zbrojnym, gdzie będą mogły wspólnie spędzić czas oraz odkrywać swoje pasje. Do udziału w zajęciach zaprasza prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz dyrekcja i pracownicy miejskich instytucji kultury.