Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

III edycja konkursu regionalnego „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego do udziału w III edycji konkursu regionalnego „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”, realizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka.

Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego oraz miłośników naszego regionu, zaczynając od uczniów pierwszych klas szkół podstawowych, a kończąc na osobach dorosłych.

Udział w konkursie jest doskonałą okazją do rozwijania wiedzy o życiu mieszkańców naszego miasta i regionu na podstawie wywiadów, wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Główną ideą konkursu jest zebranie wiadomości o życiu  znanych i nieznanych mieszkańców naszych miast i wsi, a także zaszczepienie młodych osób pasją dokumentowania dziejów lokalnych.

Zadanie konkursowe polega na  napisaniu biografii mieszkańca Białej Podlaskiej lub mieszkańca innej miejscowości znajdującej się na terenie powiatu bialskiego, członka rodziny uczestnika konkursu lub innej osoby, której losy związane były z daną miejscowością.

Tak jak w poprzednich edycjach konkursu, wszystkie nagrodzone prace zostaną opublikowane w specjalnym wydawnictwie pokonkursowym!

Prace konkursowe można nadsyłać  od 1 listopada 2022 r.  do 31 marca 2023 r.

Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy (pdf)

Regulamin III edycji konkursu (pdf)

Załącznik nr 1 do Regulaminu III edycji konkursu (pdf)