Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczną się 1 marca o godz. 8:30 i 8.45 złożeniem kwiatów przy ul. Krótkiej 3, przed budynkiem Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa, miejscem kaźni w latach 1944-1956 oraz przy ul. Prostej 33, pod tablicą poświęconą żołnierzom wyklętym.

3 marca br. o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta wygłoszona zostanie prelekcja pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Lublinie pt. "Podziemie niepodległościowe".

Główne uroczystości rozpoczną się w 5 marca o godz. 10:00 (niedziela) mszą świętą w parafii Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej. Po niej uczestnicy udadzą się przed budynek Zakładu Karnego, gdzie będzie miał miejsce Apel Pamięci.

Tradycyjnie w Białej Podlaskiej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się bieg „Tropem Wilczym”, który wystartuje na dystansie honorowym o godz. 12:00. O godz. 12.40 rusza bieg na dystansie 5 km, z pomiarem czasu.