Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

XXIV BDKD – spotkanie z Gabrielą Rzepecką-Weiss

19 maja 2023 r. o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie z Gabrielą Rzepecką-Weiss pt. "KSIĄŻKI Z DYDAKTYCZNYM PRZESŁANIEM DO CZYTANIA PRZED SPANIEM", która w swojej twórczości dla dzieci stara się przemycać treści dydaktyczne w delikatny, nie moralizatorski sposób, co dzieci i rodzice bardzo ceną w jej książkach.

Gabriela Rzepecka–Weiss – autorka książek dla dzieci. Ukończyła japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, ucząc się jednocześnie angielskiego. W Japonii mieszkała w sumie 10 lat. Wygrała konkurs wydawniczy Royal Dragonfly Book Award 2016 w USA. Jej "Animal abc: book to look" jury uznało za najlepsze wydawnictwo w kategorii książek obrazkowych dla dzieci do lat pięciu. Jest autorką bardzo poczytnej serii opisującej przygody Poli i zasady bezpiecznego zachowania w przestrzeni publicznej oraz Flory i jej magicznych przygód.

Projekt XXIV Bialskich Dni Książki Dziecięcej –„Z książką przez świat” został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.