Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Spotkanie z Elżbietą Pyrką – JORDANIA

Już w najbliższy czwartek tj. 25 maja 2023 r. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Elżbietą Pyrką, która opowie nam o podroży do Jordanii. 
 
 

Elżbieta Pyrka z zawodu jest geodetą (obecnie na emeryturze) a z zamiłowania podróżnikiem i fotografem – lubi poznawać ciągle nowe miejsca na całym świecie; przyglądać się odmiennym krajobrazom, architekturze, roślinności i oczywiście życiu ludzi. Ale też równie pasjonującym zajęciem jest dla niej fotografowanie bliższych i troszkę dalszych okolic Białej Podlaskiej. W każdym z tych miejsc poszukuje aparatem ujęć, które ukażą jego piękno, jak również życie mieszkańców i charakterystyczną przyrodę.

Dotychczasowy dorobek Pani Eli to kilkanaście wystaw indywidualnych oraz pokazów multimedialnych, najczęściej w Domach Kultury i bibliotekach a także dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku m.in. wielokrotnie w Białej Podlaskiej, Łosicach, Zbuczynie, Radzyniu Podlaskim, Kozienicach związanych z podróżami po północnych Indiach i Nepalu, Peru i Boliwii, RPA, Islandii, Chinach i Tybecie, Turcji Wschodniej, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Iranie, USA oraz wielu państwach europejskich a także po Polsce. 

Pani Ela od kilku lat należy również do Podlaskiego Fotoklubu. Uczestniczy czynnie w plenerach i warsztatach organizowanych przez Fotoklub Podlaski i zaprzyjaźnione z nim organizacje a także w późniejszych wystawach poplenerowych i powarsztatowych oraz zbiorowych cyklicznych wystawach Fotoklubu.

Do udziału w spotkaniu zaprasza Prezydent Miasto Biała Podlaska Michał Litwiniuk.