Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Inauguracja XXV edycji Bialskich Dni Książki Dziecięcej

Od 25 lat w naszej bibliotece odbywa się wielkie dwutygodniowe święto książek. Bialskie Dni Książki Dziecięcej to ważne wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych Miasta Biała Podlaska.

13 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej odbyła się inauguracja XXV edycji Bialskich Dni Książki Dziecięcej, którą uświetniła wspaniała autorka książek dla dzieci i młodzieży Kasia Keller.
Pani Kasia jest autorką licznych publikacji, felietonów i artykułów dotyczących edukacji, praw dziecka i problemów społecznych. Napisała również powieści detektywistyczno-przygodowe dla dzieci i młodszej młodzieży. Tworzone przez nią powieści to pełne humoru oraz empatii historie o dzieciach, młodzieży oraz ich problemach.

Mieliśmy zaszczyt gościć Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, który nie tylko objął Honorowy Patronat nad wydarzeniami, ale także zainaugurował jubileuszowe XXV Bialskie Dni Książki Dziecięcej.
W Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży odbyły się dwa spotkania z autorką, które przyniosły wiele radości dla naszych najmłodszych Czytelników. Podczas spotkania Pani Kasia opowiedziała w jaki sposób powstają jej książki i skąd czerpie inspiracje. Uczniowie mieli okazję zadania wielu pytań. Dzieci dowiedziały się jaką drogę musi przebyć książka, aby mogła zostać opublikowana i wydana.

Dziękujemy serdecznie Pani Kasi Keller za wspaniałe spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci