Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności

Artykuły

  • Radziwiłłowie w publikacjach Działu Wiedzy o Regionie

    Radziwiłłowie to jeden z najsłynniejszych rodów Litwy i Polski. Wszyscy znają Radziwiłłów chociażby dzięki kreacji sienkiewiczowskich książąt Janusza i Bogusława. Nie mały wkład w rozsławienie rodziny wniosła też Barbara Radziwiłłówna, żona króla Zygmunta Augusta. Nie ulega wątpliwości, że ród ten znany od wieków odgrywał wielką rolę w życiu społecznym i politycznym kraju.

    Czytaj Więcej o: Radziwiłłowie w publikacjach Działu Wiedzy o Regionie
  • Spotkanie z Agnieszką Panasiuk

    Agnieszka Panasiuk była gościem spotkania autorskiego zorganizowanego na placu "Orzeszek" przy Filii nr 6. Książki Agnieszki Panasiuk są wyjątkowe i mówią o kobietach, które nie boją się zmian, a ich silna osobowość pozwala odnaleźć się im w nowej rzeczywistości, do której przywiał je los. Autorka, z wykształcenia historyk, powraca do przeszłości opisując dawne miejsca w Białej Podlaskiej, które można znaleźć do dziś. W imieniu prezydenta miasta Michała Litwiniuka kwiaty autorce wręczył Grzegorz Siemakowicz - zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.

    Czytaj Więcej o: Spotkanie z Agnieszką Panasiuk

Banery/Logo