Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Aktualności

Artykuły

 • Konkurs DotykaMy

  Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Barwną Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży. Przygotowaliśmy krótki tutorial ze szczegółowymi wskazówkami jak wykonać książeczkę sensoryczną. Konkurs realizowany jest jako jeden z elementów XXII Bialskich Dni Książki Dziecięcej „Rozczytać emocje”.

  Czytaj Więcej o: Konkurs DotykaMy
 • Barwna w Brześciu

  Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży została poproszona przez Bibliotekę Obwodową im. Maksyma Gorkiego w Brześciu o przygotowanie prezentacji podsumowującej swoje działania na przestrzeni lat, ze szczególnym uwzględnieniem działań on-line.

  Czytaj Więcej o: Barwna w Brześciu
 • Wielka Bitwa na Książki „Księgołapa” rozpoczęta

  Sherlock Holmes to fikcyjna postać popularnego detektywa wyróżniającego się inteligencją, umiejętnością dedukcji oraz aspołecznością, którą stworzył sir Arthur Conan Doyle. Był on grany przez 70 aktorów w 250 adaptacjach, dlatego jest zapisany w księdze rekordów Guinnessa. Powstawały też utwory muzyczne wzorowane na jego postaci. Wielu pisarzy inspirowało się jego twórczością.

  Czytaj Więcej o: Wielka Bitwa na Książki „Księgołapa” rozpoczęta
 • Barwny obieżyświat

  Pozycja „Najwyższa na świecie wieża z książek” autorstwa Rocio Bonilla powinna być obowiązkową lekturą każdego początkującego czytelnika. Szczególnie polecamy ją tym, którzy nie są przekonani, że czytanie książek to najlepsza rozrywka i najciekawsza forma poznawania świata, jaka dotychczas została wymyślona.

  Czytaj Więcej o: Barwny obieżyświat
 • Barwne polecenia

  Pewnego razu na pustej stronie książki pojawił się mały chłopiec - tak rozpoczyna się niezwykła, alegoryczna historia australijskiego pisarza Petera Carnavas o roli literatury w życiu i rozwoju ludzi.

  Czytaj Więcej o: Barwne polecenia