Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci i literatura detektywistyczna

Wpasowując się w tematykę XXV Bialskich Dni Książki Dziecięcej „Biblioteczni detektywi” postanowiliśmy porozmawiać o literaturze detektywistycznej. Pomogła nam w tym fantastyczna książka J. L. Horsta „Operacja Czarny Las”. Podczas dyskusji rozmawialiśmy o najsłynniejszych detektywach, zarówno literackich jak i rzeczywistych.

Omówiliśmy jakie cechy powinien posiadać dobry detektyw oraz zastanawialiśmy się, kto z nas najlepiej sprawdziłby się w tej roli.

Drugą część naszego spotkania poświęciliśmy oczywiście zagadkom. Jak się okazało wystarczy kilka rzeczy codziennego użytku, żeby się dobrze bawić jednocześnie ucząc. Przygotowaliśmy kilka zabaw sensorycznych, które pozwoliły naszym uczestnikom nie tylko świetnie się bawić, ale także sprawdzić swoje umiejętności detektywistyczne. Klubowicze mieli okazję poznać różne tekstury, kształty i zapachy, co sprawiło im ogromną radość.

A na kolejne spotkanie DKK dla Dzieci zapraszamy 20 czerwca na godz. 16:00 w czytelni Filii nr 3.