Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Zajęcia popołudniowe

Użytkownikom indywidualnym proponujemy zajęcia w następujących modułach:

1. „Sztuka dla malucha” 

WTORKI

godz. 17:00 - 17:45

Wiek uczestników: 5-7 lat

Cykl zajęć, które poruszać będą szeroki zakres pojęcia: oddziaływanie na rozum, wyrażanie emocji, spełnienie funkcji estetycznej. Dzieci podczas zajęć wykorzystają różne formy ekspresji artystycznych, takie jak: muzyka, malarstwo, rysunek, teatr, grafika, fotografia, film i inne. Dzięki formie „nauka przez zabawę”, uczestnicy nie tylko będą wesoło spędzać czas, ale poznają też sposoby zrozumienie świata. Zajęcia rozwijają kreatywność, wyobraźnię, umiejętność emocjonalnego przeżywania.

2. „Digital Art. Historia sztuki współczesnej w praktyce”

WTORKI

godz. 16:00-16:45

Wiek uczestników: 8-15 lat

Cykl zajęć graficznych z wykorzystaniem tabletów oraz programu ArtRage. Uczestnikom przedstawieni zostaną współcześni artyści i nurty w malarstwie, grafice i malarstwie, następnie będą odtwarzać poszczególne kierunki artystyczne w programie graficznym ucząc się przez praktykę. Omówieni zostaną m.in. Keith Harring, Roy Lichtenstein, Yayoi Kusama, Pablo Picasso, Paul Klee, Joan Miro, Joop Albers, Henri Matisse.      

3. „Sekrety przyrody”

WTORKI

godz. 17:00 - 17:45

Wiek uczestników: 7-9 lat

Zajęcia będą miały na celu wzbogacenie wiedzy na temat świata roślin, zwierząt, zjawisk atmosferycznych. Młodzi przyrodnicy poznają znaczenie  wody w życiu organizmów, oraz sposoby wykorzystania odnawialnych źródeł energii.  Uczestnicy poprzez doświadczenia, obserwacje zjawisk oraz eksperymenty będą mogli zrozumieć znaczenie przyrody. Podczas spotkań będą mieli również okazje poznania środowiska przyrodniczego swojego regionu. Celem edukacyjnym warsztatów przyrodniczych będzie propagowanie ochrony przyrody.

4. Mania Konstruowania z klockami K’Nex

WTORKI I CZWARTKI

godz. 16:00-17:00

Wiek uczestników: 7-9 lat i 8-11 lat

Podczas warsztatów dzieci wykonają konstrukcje przeróżnych budowli z klocków K’Nex z wykorzystaniem gotowych projektów jak również  realizując własną inwencję twórczą. Elementy ruchome konstrukcji mogą być zasilane za pomocą energii słonecznej i silników elektrycznych. Podczas zajęć konstrukcyjnych poznajemy podstawy projektowania, budowę i działanie  takich mechanizmów jak: przekładnie, dźwignie, koła zębate i osie.

5. ,,Super koderzy

CZWARTKI

godz. 17:00 - 17:45

Wiek uczestników: 6-7 lat

Dzieci  zapoznają się z tematem kodowania, co może być wstępem do późniejszej nauki programowania. Podczas różnorodnych zabaw Z kodowaniem uczestnicy będą rozwijali umiejętność logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej. Będzie to  trening pamięci, planowania działań, a także doskonalenie umiejętności obsługi komputera, robotów, tabletów oraz wybranych aplikacji.

6. Ale Kosmos!

CZWARTKI

godz. 16:00-16:45

Wiek uczestników: 6-7 lat

Podczas zajęć poznajemy układ słoneczny (prezentacja multimedialna, krótki film), rozmawiamy o cechach planet, skupiamy się na Ziemi i jej charakterystyce. Uczymy się jak dbać o Ziemię, oszczędzać prąd i wodę. Wykonujemy prace manualne (plastyczne i przestrzenne) związane z tematyką kosmosu rozwijając takie umiejętności jak: zręczność, kreatywność, planowanie i osiąganie zamierzonych celów. Wśród dodatkowych zalet uczestnictwa w zajęciach jest pobudzanie wyobraźni, możliwość pracy na urządzeniach takich jak klocki K’nex, robot Photon, tablica multimedialna oraz tablet.

Przed zapisem na zajęcia prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zapisów, znajdują się one na stronie „Zapisy na zajęcia”.