Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej - Otwarcie wystawy "Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989"

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Otwarcie wystawy "Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989"

4 lipca o godz. 12:00 przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbyło się oficjalne otwarcie wystawy pt. "Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989".

Przybyłych gości powitała Renata Szwed, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka reprezentowała Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Koordynatorem projektu jest dr Małgorzata Nikoniuk. Główną częścią wystawy są druki ulotne, afisze i fotografie pochodzące ze zbiorów Działu Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej oraz materiałów pozyskanych od osób prywatnych.

Celem wystawy jest przypominanie dziedzictwa NSZZ „Solidarność”, a w szczególności przywracanie pamięci o kluczowych momentach, postaciach i wydarzeniach z terenu byłego województwa bialskopodlaskiego w latach 1980-1989.

Wystawę można oglądać w okresie wakacyjnym (04.07 - 31.08)

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.