Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Ostatnie szkolenie w ramach projektu „Kreatywni(e) w Bibliotece”

„Skuteczna organizacja wydarzeń bibliotecznych dla seniorów od A do Z” to temat ostatniego szkolenia projektowego, które odbyło się w formule on-line 29 i 30 września 2021 r.

W części 1. szkolenia p. Magdalena Klimczak, trenerka w Good Books, animatorka i realizatorka wielu inicjatyw skierowanych do seniorów, wskazała na tak ważne aspekty pracy bibliotek w środowiskach lokalnych, jak rozwój publiczności, rozpoznanie grupy docelowej, a w szczególności możliwości i potrzeby seniorów.

W części 2. uczestnicy zapoznawali się z organizowaniem wydarzeń dla seniorów od strony praktycznej, począwszy od tworzenia planu działania, poprzez dotarcie z informacją, marketing kulturalny, pomysły na wydarzenia, realizację, po bariery komunikacyjne.

Trenerka zaprezentowała ciekawe przykłady działań dla seniorów i z seniorami, a także strony internetowe, na których można znaleźć źródła inspiracji, pomoce oraz przydatne materiały.

Podczas spotkania bibliotekarze, oprócz wiedzy teoretycznej i poznania praktycznej strony, mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń w pracy z bardzo różnorodną, dużą i bardzo wdzięczną grupą odbiorców jaką są seniorzy.

Projekt objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.

Dofinasowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Banery/Logo