Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Książka krzepi czyli Noc Bibliotek w Filii nr 3

Do tegorocznej edycji Nocy Bibliotek pod hasłem „Czytanie wzmacnia” włączyły się wszystkie agendy MBP w Białej Podlaskiej. Również Filia nr 3 przygotowała arcyciekawe wydarzenie dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Młodzi czytelnicy „Trójki” musieli się wykazać nie lada zdolnościami aby sprostać poszczególnym zadaniom stawianym przez bibliotekarzy. Podczas rozwiązywania quizu sprawdzaliśmy wiedzę o literaturze kryminalnej dla dzieci, za to w czasie układania najwyższej na świecie góry z książek, ćwiczyliśmy umiejętność współpracy w grupie. Jednak to gwóźdź programu, czyli poszukiwanie po ciemnych pomieszczeniach biblioteki wskazówek do miejsca ukrycia skarbu, stanowił największe wyzwanie. Tu trzeba się było wykazać sprytem i dedukcją godną prawdziwego detektywa. Z dumą możemy orzec, iż wszyscy uczestnicy spotkania zasłużyli na nasz podziw i dyplomy, które oczywiście otrzymali. Na koniec wydarzenia, nasi młodzi czytelnicy podzielili się z nami przemyśleniami na temat „Co daje mi czytanie?” i wspólnie wykonali pracę „Wieczorne niebo pogodnych myśli” na której umieścili swoje odpowiedzi. Ostatnim punktem programu było stworzenie Top Listy ulubionych książek uczestników naszego wydarzenia. Gorąco zachęcamy do obejrzenia galerii i przekonania się, że książka krzepi, czytanie wzmacnia a czytelnicy dodają skrzydeł bibliotekarzom.

Banery/Logo