Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Styczniowy Dyskusyjny Klub Książki

„Złodziejka książek” Markusa Zusaka, to powieść uniwersalna dla młodzieży i dorosłych, poruszająca trudne tematy, która poruszyła klubowiczów. Wojna widziana z perspektywy dziecka, czy też świat widziany z perspektywy młodszych obywateli, ma coraz większe znaczenie. W dzisiejszych czasach, mało kto odważy się powiedzieć, że dzieci i ryby głosu nie mają. Wiele osób wie, że najbardziej znaną aktywistką, walczącą o zmianę polityki klimatycznej władców naszego globu, jest nastolatka.

Książka pokazująca jaką wielką wartość mają książki. Wzruszająca, nie zniechęci do czytania, nawet tych co deklarują, że czytają tylko „lekkie” lektury. Czy uczymy się na błędach? Czy historia zawsze musi się powtarzać? Czy możemy być obojętnymi wobec zła? Po przeczytaniu zostajemy z refleksją, zadumą, ale też siłą, żeby tworzyć lepsze jutro i przeżyć życie mądrze.         

 

Autor: Maciej Szupiluk

Banery/Logo