Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

XXIV Bialskie Dni Książki Dziecięcej

Już w drugiej połowie maja rozpocznie się XXIV edycja Bialskich Dni Książki Dziecięcej ph. "Z książką przez świat". W tym roku czeka na nas wiele przygód z książką i nie tylko! Główną tematyką tegorocznych BDKD jest literatura podróżnicza, ale i również temat zachowania zasad bezpieczeństwa w podróży czy pakowana ekwipunku na wyjazd. Do wygłoszenia prelekcji zostało zaproszonych wielu znamienitych autorów, którzy przybliżą nam świat podróży! Oprócz tego odkryjemy tajemnice pokoju zagadek oraz rozegramy rodzinny turniej "Barwy Podróży". Niniejsze wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska. 

Poniżej przedstawiamy rozkład spotkań na XXIV BDKD, które odbędą się w dniach 15-27 maja 2023 r.:

  • 15 maja 2023 r. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z Marcinem Koziołem pt. "SKOŃCZYŁEM HOGWART PRZED HARRYM POTTEREM". M. Kozioł jest absolwentem szkockiej szkoły średniej Gordonstoun, w której w całej historii szkoły uczyło się tylko dwóch Polaków i która była pierwowzorem powieściowego Hogwartu. M. Kozioł był również wieloletnim dyrektorem mediów elektronicznych National Geographic Polska. Podróżnicza pasja pisarza konsekwentnie znajduje odzwierciedlenie w jego książkach. 
  • 18 maja 2023 r. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Anną i Krzysztofem Kobusami pt. "USA. DROGA 66 I DZIKI ZACHÓD". Anna i Krzysztof są małżeństwem, które prowadzi liczne portale internetowe, w tym travelnamibia.pl, www.malypodroznik.pl, www.afrykana.pl, ww.blog.travelphoto.
  • 19 maja 2023 r. o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie z Gabrielą Rzepecką-Weiss pt. "KSIĄŻKI Z DYDAKTYCZNYM PRZESŁANIEM DO CZYTANIA PRZED SPANIEM", która w swojej twórczości dla dzieci stara się przemycać treści dydaktyczne w delikatny, nie moralizatorski sposób, co dzieci i rodzice bardzo ceną w jej książkach.
  • 27 maja 2023 r. o godz. 12:00 odbędzie się rodzinny turniej "BARWY PODRÓŻY". W turnieju przewidziany jest udział drużyn rodzinnych odpowiadających na pytania dotyczące książek podróżniczych i ich autorów, a także podstawowe wiadomości związane z ciekawymi miejscami, znanymi zabytkami i ekwipunkiem niezbędnym podczas planowania wypraw. 

 

Dodatkowo w Bibliotece "Barwnej" odbędą się również cykle zajęć edukacyjnych m.in. we współpracy z Łukaszem Wędą, przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej

Wszystkie w/w spotkania mają charakter otwarty i odbywać się będą w Bibliotece "Barwnej", ul. Warszawska 12c. 

Projekt XXIV Bialskich Dni Książki Dziecięcej –„Z książką przez świat” został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Banery/Logo