Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej - IV edycja konkursu „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

IV edycja konkursu „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej po raz czwarty zaprasza mieszkańców Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego do udziału w konkursie regionalnym „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”, realizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka.

Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego, osób związanych w jakikolwiek sposób z naszym powiatem i miłośników  naszego regionu, zaczynając od uczniów pierwszych klas szkół podstawowych, a kończąc na osobach dorosłych.

Udział w konkursie jest doskonałą okazją do rozwijania wiedzy o życiu mieszkańców naszego miasta i regionu na podstawie wywiadów, wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Główną ideą konkursu jest zebranie biografii znanych i nieznanych mieszkańców naszych miast i wsi .

Zadanie konkursowe polega na  napisaniu biografii mieszkańca Białej Podlaskiej lub miejscowości położonej na terenie powiatu bialskiego, członka rodziny uczestnika konkursu lub innej niespokrewnionej osoby, której losy związane były z daną miejscowością.

Praca może mieć dość dowolną formę : typowego biogramu słownikowego, wywiadu z osobą czy też wspomnienia. Wystarczy tylko 5 stron formatu A4.

Tak jak w poprzednich edycjach konkursu, wszystkie nagrodzone prace zostaną opublikowane w specjalnym wydawnictwie pokonkursowym.

Prace konkursowe można nadsyłać do biblioteki od 15 listopada 2023 r. do 31 marca 2024 r.

Wszelkich informacji o warunkach uczestnictwa udzielamy bezpośrednio w Dziale Wiedzy o Regionie naszej biblioteki oraz w gminnych bibliotekach publicznych powiatu i ich filiach.

Regulamin konkursu dostępny jest poniżej.