Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

100 lat Koła Bialczan – Jerzy Trudzik prezentuje historię stowarzyszenia

Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie regionalne „100 lat Koła Bialczan”, które odbędzie się 15 września 2022 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej (ul Warszawska 12 a, I piętro).

Koło Bialczan jest najstarszym stowarzyszeniem regionalnym na południowym Podlasiu, założonym na I Zjeździe Koleżeńskim Wychowanków i Absolwentów Szkół Bialskich, który odbył się w 1922 r. w Białej Podlaskiej.

Historię Koła Bialczan  przygotował  i zaprezentuje na spotkaniu pan Jerzy Trudzik - działacz stowarzyszenia, regionalista, autor artykułów publikowanych w regionalnych czasopismach oraz odrębnych publikacji  o bialskich instytucjach, m.in. o szkole muzycznej, stowarzyszeniu seniorów lotnictwa, chórze PSS „Społem”.

Wszystkich pragnących poznać historię i aktualną działalność Koła Bialczan, opartą na społecznej pracy jego członków - zapraszamy serdecznie do biblioteki na spotkanie!

Banery/Logo