Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Gwardian Bogdan Augustyniak opowie o swoich pasjach

Już 18 kwietnia 2024 r. w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie z br. gwardianem Bogdanem Augustyniakiem ze Wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej. Rozmowie towarzyszyć będzie wystawa fotografii "Jazz do it".

Bogdan Augustyniak urodził się 1963 r. w Warszawie, od prawie 30 lat poznaje świat jako franciszkanin. Jego zamiłowanie do górskich wędrówek i wspinaczki zetknęło go z panem Feliksem Zwierzchowskim, artystą-fotografikiem. To zaowocowało chęcią utrwalania tego, co ulotne, a co czasami trwa tylko przez chwilę, czyli "atmosfery" gór. Wtedy także rozpoczęła się współpraca z fotografikami z Łomży. W tym środowisku dorastał do swojej pierwszej wystawy o Tatrach. Od tego był już tylko krok, żeby - współpracując z Krzysztofem Wierzbowskim - spróbować zmierzyć się z innym tematem w fotografii - z jazzem.

Skąd jazz w życiu br. Bogdana Augustyniaka? Miłość do jazzu zawdzięcza bratu. Gdy byli dziećmi, mieli jeden wspólny magnetofon, a brat był o cztery starszy i silniejszy. W ten sposób – najpierw z przymusu, a później z potrzeby serca – słuchał jazzu.

Więcej o muzycznych i fotograficznych pasjach gwardiana Augustyniaka dowiemy się podczas spotkania w Dziale Wiedzy o Regionie. Wstęp wolny.