Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej - Wyniki IV edycji konkursu „Znani i nieznani z Podlasia. Biografie naszych babć i dziadków”

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Wyniki IV edycji konkursu „Znani i nieznani z Podlasia. Biografie naszych babć i dziadków”

Z przyjemnością informujemy, że IV edycja  konkursu „Znani i nieznani  z Podlasia. Biografie naszych babć i dziadków” ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej i realizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz Starosty Bialskiego  Mariusza Filipiuka została rozstrzygnięta.

Konkurs trwał od 15 listopada 2023 r. do 31 marca 2024 r. Adresowany był  do mieszkańców Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego, osób związanych w jakikolwiek sposób z naszym powiatem i miłośników  naszego regionu, zaczynając od uczniów pierwszych klas szkół podstawowych, a kończąc na osobach dorosłych.

Główną ideą konkursu było zebranie biografii znanych i nieznanych białczan. Udział
w konkursie był doskonałą okazją do rozwijania wiedzy o życiu mieszkańców naszego regionu na podstawie bezpośrednich wywiadów, wspomnień i relacji świadków, a także dokumentów, zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom – dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy podjęli wyzwanie, poświęcili swój czas i napisali niezwykle interesujące prace. Szczególne podziękowania składamy także nauczycielom szkół podstawowych i średnich, którzy skutecznie zmotywowali swoich uczniów do udziału w konkursie oraz pracownikom bibliotek powiatu bialskiego, którzy zaangażowali się w popularyzowanie konkursu

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu, a o dokładnym terminie poinformujemy laureatów indywidualnie.

Wyniki konkursu podajemy w załączonym  protokole.