Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

dr Piotr Strzałkowski w Filii nr 6

13 kwietnia 2023 r. będziemy mieli przyjemność gościć dr. Piotra Strzałkowskiego autora książki pt. "Podlasiacy".  

 
W niniejszej publikacji 12 osób opowiada o sobie i sprawach, którymi się zajmuje. Wszystkie te osoby związane są z Południowym Podlasiem – głównie z Białą Podlaską i Janowem Podlaskim. 
 
dr Piotr Strzałkowski – z wykształcenia jest informatykiem, pracował w Instytucie Badań Jądrowych, gdzie napisał i obronił pracę doktorską. Następnie przez wiele lat  m.in. pracował w dużej międzynarodowej firmie technologicznej. Do tej pory wydał kilka książek: „Das Album” (o poszukiwaniach związanych ze znalezionymi niemieckimi kliszami fotograficznymi sprzed wojny), „Opowieści o dawnym Janowie” (razem z Romanem Petrynikiem, o Janowie Podlaskim), „Trzech” (trzy historie związane z osobami z jego rodziny), „Cudowna podróż po Szwecji” (podróż śladami Nilsa Holgerssona i Selmy Lagerlöf) oraz „Tarnopolanie”, w której opowiada o dramatycznych losach pięciu osób z Tarnopola pochodzących z bardzo różnych środowisk, a także o losach samego miasta w okresie II wojny światowej. Ostatnią jego wydaną książką są „Podlasiacy”, w której 12 osób opowiada o sobie i o sprawach, którymi się pasjonują. Wszystkie te osoby związane są z Podlasiem Południowym – głównie z Białą Podlaską i Janowem Podlaskim, a rozmowy dotyczą nie tylko spraw lokalnych. Ich tematem jest często przeszłość tych terenów. Sprawy, o których mowa nie są Autorowi obojętne, gdyż to z Podlasia Południowego pochodzą jego przodkowie.
 
Liczymy na Waszą obecność!

Banery/Logo