Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

XXIV BDKD – spotkanie z Anną i Krzysztofem Kobusami

Przed nami kolejne rewelacyjnie zapowiadające się spotkanie w ramach XXIV Bialskich Dni Książki Dziecięcej – „Z książką przez świat”.

18 maja o godzinie 17.00 gościć będziemy Annę i Krzysztofa Kobusów.

Nasi goście piszą, fotografują, prowadzą warsztaty dla dzieci i multimedialne prezentacje od przedszkola do seniora. Anka pilotuje grupy, Krzysztof bywa zalatany dronem.  Prowadzą portale: TravelPhoto.pl i AfrykAnka.pl. Autorzy wielu książek w tym: "Namibia. Przez pustynię i busz” oraz "USA. Droga 66 i Dziki Zachód". Więcej:  TravelNamibia.pl

Zapraszamy w podróż do wyjątkowych miejsc w Stanach. Na początek wyruszamy słynną Drogą 66 spotykając się ludźmi, których losy wpisały się w historię Drogi Matki oraz odwiedzimy niezwykłe miejsca na Route 66. Znajdziemy tu oryginalne reklamy, dzikie osły, ghost town i olbrzymie jaskinie, gdzie armia amerykańska ma strategiczne zapasy (na wypadek wojny lub apokalipsy zombie!). Podróż przez Zachodnie Stany USA pozwoli nam na zobaczenie najsłynniejszych parków narodowych i kultowych krajobrazów. Przekonamy się jakie tajemnice kryją naskalne ryty Hopi, dlaczego Monument Valley stał się ikoną Dzikiego Zachodu i co wspólnego mają czajniki z Doliną Śmierci. Wyrusz z nami na szlak przygody!
Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek z autografem

Projekt XXIV Bialskich Dni Książki Dziecięcej –„Z książką przez świat” został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury".