Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej - Jan Maraśkiewicz opowie o drewnianym budownictwie wiejskim na Podlasiu

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Jan Maraśkiewicz opowie o drewnianym budownictwie wiejskim na Podlasiu

22 lutego w Dziale Wiedzy o Regionie odbędzie się spotkanie z Janem Maraśkiewiczem. Hasłem będzie "Drewniane budownictwo wiejskie na Podlasiu". Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Jan Maraśkiewicz ukończył liceum plastyczne w Nałęczowie oraz historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Blisko 40 lat temu został mianowany przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków kierownikiem delegatury w Białej Podlaskiej. Na emeryturę odszedł w 2021 r.

Przez blisko cztery dekady przy jego udziale zrealizowano wiele projektów. Część z nich została wyróżniona Laurami Konserwatorskimi: pałace w Cieleśnicy i Janowie Podlaskim, cerkwie w Kobylanach i Sławatyczach czy zachodnie skrzydło pałacu w Radzyniu Podlaskim.

Jest autorem i współautorem wielu opracowań, m.in.: Leśna Podlaska : architektura kościoła (Biała Podlaska, 1983), Zabytkowe cmentarze i mogiły w Polsce : województwo bialskopodlaskie (Warszawa, 1995), Parafia p.w. św. Anny Biała Podlaska (Biała Podlaska, 2000), Drewniane budownictwo sakralne : powiat Biała Podlaska (współaut. Aneta Semeniuk, Lublin, 2001), Sanktuaria Południowego Podlasia (współaut. Aneta Semeniuk, Biała Podlaska, 2003), Drewniana architektura północnej części Euroregionu Bug (współaut. Aleksander Baszkow, Biała Podlaska, 2006), Biała Podlaska : dzieje miasta i kościoła p.w. św. Anny od XV wieku do 1945 roku (Biała Podlaska, 2007), Drewniana architektura sakralna południowego Podlasia – północnej części województwa lubelskiego (Biała Podlaska, 2019). Jego teksty i fotografie znajdują się w wielu informatorach turystycznych z naszego regionu.

Banery/Logo