Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Podróże z robotem Photon w Multicentrum

Za nami wspaniałe zajęcia z cyklu "Podróże z robotem Photon", które odbyły się w Multicentrum. Podczas warsztatów uczestnicy zajęć nauczyli się obsługiwania interaktywnego robota edukacyjnego.

Wykorzystując specjalną aplikację na tablecie dzieci z dużym zainteresowaniem wykonywali zadania. Na zajęciach nasi najmłodsi uczestnicy wybrali się w podróż po Układzie Słonecznym, wykonywali zadania ukryte w w kodach QR, oraz brali udział w międzyplanetarnym meczu. Dzieci doskonalili programowanie robota poprzez układanie sekwencji bloczków tekstowych w Photon Blocks (np. można było określić kąt o jaki ma obracać się robot lub jaki dystans powinien się przemieścić). Każdy miał okazję sprawdzić, czy Photon wykonał stworzony przez niego program.
To były bardzo ciekawe warsztaty,które nie tylko uczą przez zabawę logicznego myślenia, ale dostarczają mnóstwo radości.

Dziękujemy, że byliście z nami.