Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Baśniowe spotkanie „Księgołapa”

W piątek 20 stycznia 2023r. odbyło się pierwsze w bieżącym roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap”. Mieliśmy okazję przenieść się do magicznego świata Harrego Pottera, za pomocą „Baśni Barda Beedle’a”.

Klubowiczom bardzo spodobał się wybrany motyw rozbudzający ich fantazję oraz dostarczający ogromu pozytywnych emocji. Przy omawianiu przeczytanych baśni wszystkim dopisywały wyśmienite humory. Oczekując na zebranie się wszystkich uczestników spędzaliśmy czas grając w wybrane gry planszowe. Po dyskusji na temat poznanych tekstów próbowaliśmy sami napisać baśń. Pomocą służyły nam „Kości pamięci”. Zabawa była wyśmienita, a wyobraźnia młodzieży nieograniczona. Czas spotkania minął bardzo szybko.

Na kolejnym spotkaniu 17 lutego, będziemy dyskutować o zaletach i wadach pokazywania się w sieci. Na podstawie proponowanych książek zastanowimy się czy blog to tylko pisanie, czy także styl życia? Co mówią o nas zdjęcia i filmiki umieszczane w sieci? Na co trzeba zwracać uwagę zanim nagra się filmik lub umieści w Internecie ciekawe zdjęcie?


W bibliotece Barwnej czekają na Was proponowane książki, związane z tematem spotkania.

Wszyscy zainteresowani są mile widziani.
Zapraszamy !