Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Spotkanie autorskie z Piotrem Kowieskim

8 lutego w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z artystą, poetą, malarzem Piotrem Kowieskim promujące jego książkę "Blask peryferii".

Rozmowę z artystą przeprowadził Sebastian Wieczerza. Poeta mówiła m.in. o swoich inspiracjach i planach, emocjach, jakie wywołują jego obrazy i twórczość poetycka wśród czytelników.
Podczas wydarzenia została zaprezentowana wystawa obrazów Piotra Kowieskiego.
W spotkaniu uczestniczyło wiele osób. Swoją obecnością zaszczycił nas również Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Spotkanie było niezmiernie interesujące a podczas jego trwania można było zakupić wspomnianą książkę z autografem artysty.

Prezentujemy krótki życiorys Piotra Kowieskiego

Piotr Kowieski urodził się w 1968 r. w Białej Podlaskiej. W latach 80. był współzałożycielem i gitarzystą bialskiego zespołu punkowego Tabes. Zespół dwukrotnie występował na festiwalu w Jarocinie w 1986 i 1987 r. Nagrania zespołu ukazały się po latach na płycie winylowej i kompaktowej wydanej w 2020 roku przez wytwórnię „No Pasaran Records’. Jako poeta zadebiutował w 2015 r. najpierw w „Gościńcu Podlaskim” a następnie w „Podlaskim Kwartalniku Podlaskim”. Jego wiersze drukowane były w gazetach i antologiach. W 2016 r. został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J. I. Kraszewskiego( I nagroda w kategorii prozy). W 2017 roku ukazał się jego debiutancki tomik poezji „Oswajanie Ciszy” wydany przez Towarzystwo Miłośników Podlasia w ramach serii Biblioteczki Podlaskiego Kwartalnika Podlaskiego. W 2021 ukazał się drugi zbiór poezji zatytułowany ‘Moje nieba” wydany przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej. W 2023 r. przy wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska ukazała się książka „Blask Peryferii” zawierająca zbiór prozy Piotra Kowieskiego wydana przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej. Autor od wielu lat zajmuje się również malarstwem. Jego obrazy prezentowane były w wielu galeriach i wystawach pokonkursowych.

Banery/Logo