Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

PROGRAM DOTACYJNY „NIEPODLEGŁA” EDYCJA 2024

„WOKÓŁ OKRĄGŁEGO STOŁU. SOLIDARNOŚĆ NA TERENIE POŁUDNIOWEGO PODLASIA W LATACH 1980-1989”

"Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989" – jest projektem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Adresowany jest do młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów zamieszkujących teren południowego Podlasia.

Niniejszy projekt jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę edukacji w kontekście historii regionalnej, a w szczególności najważniejszych wydarzeń, jakie zapisały się na kartach współczesnej historii Polski i bezpośrednio miały swój udział w odzyskiwaniu suwerenności państwowej. Poprzez planowane działania uczestnicy projektu zyskają niepowtarzalną wiedzę na temat działalności Solidarności na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989.

Podczas trwania projektu zostanie zorganizowany cykl 6 spotkań regionalnych, 6 lekcji edukacyjnych, w tym konferencji naukowej, która będzie zwieńczeniem projektu. Szczegóły, czyli daty poszczególnych spotkań oraz konferencji naukowej będą podane wkrótce.

Zorganizowana zostanie także mobilna wystawa planszowa "Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989".

Partnerem projektu jest Uniwersytet w Siedlcach, który wesprze Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej w działaniach na rzecz promocji wiedzy historycznej i promocji dziedzictwa kulturowego.

 

Koordynatorzy projektu:

  1. dr Małgorzata Nikoniuk (Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej).
  2. dr hab. Dariusz Magier, prof. uczelni (partner projektu – Uniwersytet w Siedlcach).

 

Kwota otrzymanej dotacji: 15 400 zł

Czas realizacji projektu: 08.02.2024 – 20.11.2024.

 

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.