Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej - Wyniki III edycji konkursu „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Wyniki III edycji konkursu „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”

Informujmy, że III edycja konkursu „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej i realizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz Honorowym Patronatem Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka została rozstrzygnięta! Konkurs trwał od 1 listopada 2022 r. do 31 marca 2023 r. Adresowany był do wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego oraz  miłośników naszego regionu, począwszy od uczniów pierwszych klas szkół podstawowych, a kończąc na osobach dorosłych.

Główną ideą konkursu było zebranie biografii znanych i nieznanych Podlasian oraz zachęcenie mieszkańców, zwłaszcza młodych osób, do dokumentowania historii lokalnej. Udział w konkursie był doskonałą okazją do rozwijania wiedzy o osobach związanych z regionem,  na podstawie bezpośrednich wywiadów, wspomnień i relacji świadków, a także dokumentów, zdjęć i pamiątek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom – dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy podjęli wyzwanie, poświęcili swój czas i napisali niezwykle interesujące prace. Szczególne podziękowania składamy także nauczycielom szkół podstawowych i średnich oraz pracownikom gminnych bibliotek publicznych w powiecie bialskim, którzy zmotywowali swoich uczniów i czytelników  do udziału w konkursie.

Nagrodzone prace zostaną zamieszczone w publikacji pokonkursowej, opracowanej i wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej.

Laureatami III edycji konkursu „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć
i dziadków” zostali:

  • Kategoria - uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Jan Dominik Gałecki

II miejsce – Aurelia Litwin

III miejsce – Helena Berlińska

  • Kategoria - uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych

I miejsce – Roksana Lewczuk

II miejsce ex aequo – Weronika Waszczuk

II miejsce ex aequo - Gabriela Rogala

III miejsce – Joanna Bielińska

  • Kategoria - uczniowie szkół średnich

I miejsce – Oliwia Spychel

II miejsce – Joanna Milczarek

III miejsce – nie przyznano

  • Kategoria – dorośli

I miejsce ex aequo – Diana Katarzyna Nachiło

I miejsce ex aequo - Anna Daniewicz

II miejsce – Krystyna Głowacka

III miejsce – Anna Żelazowska

Za zaangażowanie w popularyzację konkursu w powiecie nagrodzono następujące biblioteki: Gminną Bibliotekę Publiczną w Rossoszu, Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Romaszkach, Gminną Bibliotekę Publiczną w Łomazach.

Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się w czerwcu.  O terminie poinformujemy każdego laureata indywidualnie.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.