Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej - Jak walczyć z kryzysem klimatycznym? O tym rozmawiano na spotkaniu DKK

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Jak walczyć z kryzysem klimatycznym? O tym rozmawiano na spotkaniu DKK

Na listopadowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki uczestnicy dowiedzieli się jak projektować miasta i tworzyć plany działania w czasach kryzysu klimatycznego.

Omawiane były trzy książki: „Ogrodowe przebudzenie” Mary Reynolds, „Betonoza- jak niszczy się polskie miasta” i „ Hydrozagadka- kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać” Jana Mencwela.

Klubowicze pogłębili swoją wiedzę, dochodząc do wniosku, że jeszcze nie wszystko stracone i trzeba walczyć o zieleń, świeże powietrze, ogrody, tereny zielone by żyć w dobrym i prozdrowotnym środowisku w mieście i na wsi.

- Warto sięgnąć po książki proekologiczne. Kiedyś było mało parków, bo mało kto miał świadomość, jak są ważne, a drzewa były przerabiane na drewno choć mają przecież ogromną wartość. Mieliśmy tereny błotniste i tacy pisarze i pisarki jak: Stefan Żeromski, Maria Dąbrowska, Jarosław Iwaszkiewicz marzyli, by uregulować rzeki. Od niedawna się od tego odchodzi, bo jest susza i potrzebujemy dzikich rzek i mokradeł natychmiast. Wymyślanie nowych sensów funkcjonowania miast i wsi to esencja nowoczesności. Polecamy te książki na jesienne wieczory, a mogą one wykreować noworoczne postanowienia w postaci założeń co możemy zrobić dla planety - komentuje Maciej Szupiluk, prowadzący DKK.